0

نکات کاربردی قبل از پرواز

نکات کاربردی قبل از پرواز

امروزه، خرید بلیط هواپیما به یکی از رایج‌ترین روش‌های سفر تبدیل شده است و بیشتر گردشگران به دلیل صرفه جویی در وقت و راحتی در طول سفر، سفر با هواپیما را به دیگر وسایل حمل و نقل ترجیح می‌دهند. برخی مسافران هر چند بار هم که بلیط هواپیما خریده و پرواز بکنند، باز هم قبل از پرواز استرس زیادی دارند و نمی‌دانند چگونه بر ترس و اضطراب خود غلبه کنند. تنها کاری که این مسافران باید انجام دهند، این است که با نکات کاربردی پیش از پرواز آشنا شده و با انجام دادن تمام کارهای لازم و ضروری پیش از پرواز، با خیالی آسوده و به دور از استرس در فرودگاه حضور یابند.

شرایط ویزا را بررسی کنید

برخی کشورها بدون ویزای معتبر به شما اجازه ورود به خاکشان را نمی‌دهند. بنابراین، حتما قبل از سفر نوع ویزا و اعتبار ویزایتان را بررسی کنید تا در بخش امنیت مرزها با هرگونه گفتگوی ناخوشایندی روبرو نشوید. تنظیم و دریافت ویزا می‌تواند چند روز تا چند ماه طول بکشد، از این رو بهتر است از قبل این مورد را بررسی کرده و نسبت به دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهید.

بیمه مسافرتی دریافت کنید

چه در سفرهای داخل کشور و چه در سفرهای خارجی و بین المللی، داشتن بیمه مسافرتی برای مسافران ضروری است. اکثر آژانس‌های مسافرتی کارهای تنظیم بیمه را برای مسافر انجام می‌دهند. اما در هر صورت، بهتر است درباره هر آن چه که شامل بیمه است و یا تحت پوشش بیمه نیست، تحقیق کنید. هزینه‌های پزشکی در خارج از کشور می‌تواند بسیار زیاد باشد و بیمه مسافرتی معمولا ضرر و سرقت وسایل شخصی مسافر را پوشش می‌دهد.

موقعیت صندلی خود را انتخاب کنید

می‌توانید در فرودگاه، زمانی که چمدانتان را به مأمور کانتر ایرلاین مربوطه تحویل دادید، از مأمور کانتر درخواست کنید تا یک صندلی با موقعیت مناسب در کابین هواپیما برایتان انتخاب کند. برای مثال اگر دوست دارید کنار پنجره و یا کنار راهرو و یا دور از دستشویی بنشینید، درخواست خود را بیان کنید تا در صورت امکان صندلی دلخواهتان را برایتان انتخاب کنند.

لباس راحت بپوشید

همان طور که در موارد قبلی اشاره گردید، هوای کابین هواپیما ممکن است تاحدودی سرد باشد. بنابراین، بهتر است چندین لباس سبک و راحتی بپوشید و یا در کیف دستی‌تان قرار دهید تا در صورت احساس سرما یا گرما بتوانید آن‌ها را درآورده و یا بپوشید. همچنین، بهتر است در پرواز به خصوص پروازهای طولانی لباس‌های نخ، گشاد و راحتی بپوشید. پرواز با شلوار جین تنگ و کفش پاشنه بلند برایتان بسیار سخت و ناخوشایند خواهد بود. زیرا داخل چنین لباس‌هایی حرکات بدنتان محدود می‌شود و باتوجه به فشار هوای داخل کابین احساس ناراحتی خواهید کرد.

ماسک و محلول ضدعفونی کننده را فراموش نکنید

امروزه، با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان پروتکل‌های جدیدی در ایرلاین‌های مختلف وضع شده‌اند تا سفری ایمن و سالم برای مسافران مهیا گردد. مسافران نیز موظف هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسئولان هوانوردی و بهداشتی را در این راستا یاری کنند. قبل از پرواز حتما از داروخانه ماسک و محلول ضدعفونی کننده تهیه کرده و در طول پرواز همراه داشته باشید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *