0

ترافیک هوایی جهان را زنده ببینید

ترافیک هوایی جهان را زنده ببینید

سایت فلایت رادار، امکانی را فراهم کرده است که بتوان ترافیک هوایی ۱۰ هزار پرواز جهان را به صورت آنلاین و لحظه به لحظه دنبال کرد. برای آشنایی با این پرتال، که ۲ میلیون کاربر انلاین لحظه ای آن را رصد می کنند. با ما همراه باشید.

flightradar24.com هم محصولی از کارخانه نوآوری سوئدی ها. خلاقیت دیجیتالی سوئدی ها که پیش تر با Skype و Soundcloud و Spotify در عرصه پیام رسان های ویدئویی و سایت های به اشتراک گذاری موسیقی به دنیا ارائه شده بود، اکنون چند سالی است که در عرصه ترافیک هوایی جهان نیز خدمات جالبی را در اختیار کاربران وب قرار داده است. اکنون، اینترنت در کنار صنعت هوایی قرار گرفته تا مخاطبان را در روی زمین، با دنیای هوایپماها بر فراز ابر ها بیش تر آشنا کند. سایت liveatc.net به شما امکان می دهد تا مکالمات برج مراقبت ها با خلبان ها را گوش کنید!

سایتی که تحسین وال استریت ژورنال، رویترز را در پی داشته است. روزانه ۱.۵ میلیون کاربر از خدمات این سایت استفاده می کنند. اطلاعات ۱۰ هزار فرستنده در سراسر جهان به صورت لحظه ای به این سایت ارسال و در اختیار عموم کاربران قرار می گیرد. سایت در سال ۲۰۰۶ میلادی توسط کارآفرینان خلاق سوئدی طراحی و راه اندازی شد.

پرتالی که به ما امکان می دهد تا ترافیک هوایی جهان را به صورت آنلاین و لحظه به لحظه مشاهده کنیم. شاید برای شما جالب باشد که بدانید هواپیمایی که دوست شما از توکیو ژاپن سوار شده و به مقصد دوبی در حال حرکت است، هم اکنون بر روی کدام اقیانوس یا کشور قرار دارد و چند ساعت یا چند دقیقه دیگر به فرودگاه مقصد می رسد و در کنار این هواپیما، چه هواپیماهای دیگری در کدام کانال هوایی در حال حرکت هستند.

این اطلاعات دقیق و آنلاین را فلایت رادار بیست و چهار در اختیار ما قرار می دهد و اکنون با نصب اپلیکیشن آن روی گوشی های هوشمند، می توان به صورت لحظه ای و همراه، آخرین اطلاعات پروازی در سراسر جهان را مشاهده کرد.

همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید،‌در سایت فلایت رادار، ‌نقشه جهان ارائه شده است و ما می توانیم ترافیک هوایی جهان را به صورت لحظه ای بر روی کشور های قاره های مختلف دنیا مشاهده کنیم. تصاویر زرد رنگ هواپیما ها، به صورت آنلاین و زنده در اختیار مخاطبان قرار می گیرد و با قرار دادن ماوس روی هر هواپیما، می توان مشخصات ان شامل مبدا و مقصد و شماره پرواز و اطلاعاتی از این دست را مشاهده نمود.

ازدحام ترافیک هوایی روی دو شهر مهم اسکاندیناوی، یعنی استکهلم سوئد و اسلو نروژ را مشاهده می کنیم. مثلا اگر بر روی یکی از هواپیما ها کلیک کنید، در سمت چپ تصویر، باکسی ارائه می شود که اطللاعات کاملی از هواپیما و حتی شکل آن را در اختیارتان قرار می دهد. این موضوع در تصویر زیر نشان داده شده است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *