تهران، تهران
021-12345

GDS ( سیستم توزیع جهانی) چیست

GDS ( سیستم توزیع جهانی) چیست

سیستم توزیع جهانی ابزاری اولیه در آژانس‌های مسافرتی است. در صورتی که با صنعت گردشگری آشنا هستید، احتمالا بارها اصطلاح GDS به گوشتان خورده و یا با این سیستم کار کرده‌اید، اما سیستم توزیع جهانی چیست و چرا در صنعت سفر اهمیت دارد؟

GDS یا به عبارتی سیستم توزیع جهانی یک شبکه و پلتفرم معتبر از مجموع خدمات گردشگری مثل انواع پروازها، هتل‌ها، ماشین های کرایه‌ای و … است که بعضی از آژانس های مسافرتی با بستن قرارداد با آن‌ها به تمامی خدمات تجمیع شده در آن دسترسی پیدا می‌کنند و امکان اشتراک گذاری اطلاعات خدمات سفر به مسافران و یا سایر آژانس‌ها را برای آن‌ها به وجود می‌آید.

شیوه کار سیستم توزیع جهانی

شیوه کار GDSبه این صورت است که مشتریان آژانس های هوایی و توریسم می توانند به تمام اطلاعات ضروری و کاربردی برای سفر خود دسترسی داشته باشند. اطلاعاتی مانند پروازهای موجود به مقصد مورد نظر، هتل های مختلف برای اقامت، امکانات تفریحی و سیاحتی مختلف و… بدین ترتیب مسافران می توانند پروازها، هتل ها و امکانات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند و به تصمیم گیری بهتری برسند.

نتیجه نهایی سیستم توزیع جهانی یا GDSافزایش کیفیت سفرهای مسافران و گردشگران است. هم چنین از اثرات جانبی آن می توان به افزایش رقابت سالم در میان آژانس ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات گردشگری اشاره کرد. همین امر نیز به نوبه خود باعث می شود تا شرکت ها برای ارائه بهتر خدمات و جذب بیشتر مشتریان در بازار داغ رقابت، کیفیت خدمات و محصولات خود را بالاتر ببرند. بنابراین GDSموجب پیشرفت صنعت گردشگری و افزایش کیفیت آن شده است.

3 سیستم مهم GDS در دنیا وجود داردآمادئوس (Amadeus)، تراول پورت (Travelport) و SABRE

 

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *